Kdo jsem a na co se specializuji

Moje první setkání s fotoaparátem proběhlo již koncem minulého tisíciletí. Zlom však nastal až o pár let později kdy se kupředu začala prodírat digitální technologie. První kompakt mě učaroval a fotil jsem hlavně makro, krajiny a postupem času i lidi. Dále mě také uchvátilo zpracování fotografií v PC. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy mě fascinovala, až jsem málem zapomněl fotit, ale vše se v dobré obrátilo. Základem je vždy kvalitní fotka, pak se s ní dá dále kouzlit. Se špatnou fotkou se sice dá taky "něco" udělat, ale už to nemá ten správný obsah. Začal jsem také sledovat četné weby a časopisy věnované fotografii. Některé fotky mi přišly dokonalé a cesta k nim nekonečná..., postupně se ke svým ideálům přibližuji a kladu si nové cíle, kam a jak jít s fotoaparátem a fotkou dál.


Jelikož jsem už od mala soutěživý, uvítal jsem možnost "poměřit se" s jinými fotografy v různých fotografických soutěžích pořádaných převážně v časopisech. V letech 2008-2010 jsem několikrát dosáhl na mety nejvyšší, zejména v časopise Digitální FOTO. Jednalo se o fotky, kde byly použity netradiční nastavení, filtry a hlavně zajímavá světelná kulisa. Ostatně dobré světlo je základ fotky.

Cesta ke zdokonalení vedla také přes kurzy fotografování portrétu (Praha 2005) a fashion (Chorvatsko 2006). Snažil jsem se o zdokonalení samostatně (Paříž 2009), studiem odborné literatury a fotografií těch nejlepších fotografů. časem jsem nabyl přesvědčení, že některé fotky by se daly i vystavit. Proto jsem uspořádal i první a následující výstavy.

Výstavy

Fotografie (makro, portréty, krajiny) Blansko 2006
Fotografie (od portrétu přes krajiny) Blansko 2006
Fotografie (portréty, krajiny, sport) Blansko 2008
Fotografie (portréty, krajiny, sport) Lysice 2008
Cesty Evropou ( krajiny, architektura, portréty, svatby) Blansko 2010
Cesty Evropou ( krajiny, architektura, portréty, svatby) Rájec 2010

Videa z výstav můžete shlédnout v odkazu Video, některé fotky byly publikovány v deníku Rovnost, Blanenský deník, časopisu Digitální FOTO.

Komu jsou moje služby určeny

Lidem, kteří se nespokojí s průměrnou fotkou a chtějí více. Více štěstí, více radosti, více emocí. Fotím zejména svatby, portréty, módu. Jsem energický, zkušený fotograf s pozitivním náhledem na svět. Duše fotografa se ve fotce zrcadlí, pokud tedy chcete fotky v uvedeném stylu, jste zde zcela správně! To co vyzařuje z fotky je hlavně uvolněnost a pohoda, emoce zabalené v precizní kompozici a barvách.

Kde fotím

Fotím hlavně v Brně a okolí, ale dojet mohu kamkoliv. Realizoval jsem focení v Praze, ale třeba i v Paříži, v Londýně... Stačí se jen domluvit. Před focením budu potřebovat vědět, co by jste rádi fotili a kde, jaké máte požadavky na styl fotek, lokalitu. Podrobnosti pak domluvíme individuálně. Každé focení je totiž jiné, má své kouzlo, atmosféru a nedá se předem zaškatulkovat. Rozsah focení mám široký, takže se jistě domluvíme, jak nejlépe nafotit portréty, glamour, svatbu či tablo.
Pokud máte zájem o focení, kontaktujte mě.

Jaké mám vybavení

Fotografuji digitálně, používám Canon 5D II - 22 MPix, profesionální objektivy se skvělou kvalitou kresby. Pro některé druhy focení používám externí záblesky s velkou plochou rozptylu světla. Dále převádím do formátu TIFF, následující úpravy jsou 16-bit, tedy je zaručena nejvyšší možná kvalita. Vysoké rozlišení a brilantní kvalita barev umožòují následně velkoformátové tisky. Retuše je možné provádět základní až po sofistikované se zjemněním struktury pleti, případně dolíčením dle konkrétních požadavků. Aby jste věděli do čeho jdete, doporučuji kolonku Reference. Další fotky rád zašlu na vyžádání. Nebojte se mě kontaktovat, focení se mnou je zábavné, dynamické a výsledky jsou nečekané.

Retuše

Cílem retuše není dramaticky měnit obsah fotografie jak je tomu u fotomontáže. Retuš by měla být přirozená, decentní a měla by vyzdvihnout obsah fotky a dokreslit náležitě atmosféru. černobílá zvýrazní kontrasty, barevná upoutá svojí atmosférou a přijme diváka do svého příběhu.

Fotokniha

Příběh svatebního dne dokáže nejlépe vystihnout exkluzivní svatební fotokniha. Fotografie jsou ručně vybrány a chronologicky seřazeny, vhodné seskupení a grafická úprava pak dotvoří požadovanou kulisu svatebního dne. Radost, štěstí, pohoda, překvapení..takové emoce zapůsobí na všechny, kteří svatební knihu otevřou.

Síla webu © 2012