Roman Mácha
standard-title Fotograf Brno

Fotograf Brno

Kdo jsem a na co se specializuji

Jmenuji se Roman Mácha a moje první setkání s fotoaparátem proběhlo již koncem minulého tisíciletí. Zlom však nastal až o pár let později, kdy se kupředu začala prodírat digitální technologie. První kompakt mě učaroval a fotil jsem hlavně makro, krajiny a postupem času i lidi. Dále mě také uchvátilo zpracování fotografií na PC. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy mě fascinovala, až jsem málem zapomněl fotit, ale vše se v dobré obrátilo. Základem je vždy kvalitní fotka, pak se s ní dá dále kouzlit. Se špatnou fotkou se sice dá taky „něco“ udělat, ale už to nemá ten správný obsah. Začal jsem také sledovat fotografické weby a časopisy věnované fotografii. Některé fotky mi přišly dokonalé a cesta k nim nekonečná…, postupně se ke svým ideálům přibližuji a kladu si nové cíle, kam a jak jít s fotoaparátem a fotkou dál.

Roman Mácha - fotograf Brno

Jelikož jsem už od mala soutěživý, uvítal jsem možnost „poměřit se“ s jinými fotografy v různých fotografických soutěžích pořádaných převážně v časopisech. V letech 2008 – 2010 jsem několikrát dosáhl na mety nejvyšší, zejména v časopise Digitální FOTO. Jednalo se o fotky, kde byly použity netradiční nastavení, filtry a hlavně zajímavá světelná kulisa. Ostatně dobré světlo je základ fotky.

Cesta ke zdokonalení vedla také přes kurzy fotografování portrétu (Praha 2005) a fashion focení (Chorvatsko 2006). Snažil jsem se o zdokonalení samostatně (Paříž 2009), studiem odborné literatury a fotografií těch nejlepších fotografů. Časem jsem nabyl přesvědčení, že některé fotky by se daly i vystavit. Proto jsem uspořádal následující výstavy.

Výstavy

Fotografie (makro, portréty, krajiny) Blansko 2006
Fotografie (od portrétu přes krajiny) Blansko 2006
Fotografie (portréty, krajiny, sport) Blansko 2008
Fotografie (portréty, krajiny, sport) Lysice 2008
Cesty Evropou (krajiny, architektura, portréty, svatby) Blansko 2010
Cesty Evropou (krajiny, architektura, portréty, svatby) Rájec 2010

Videa z výstav můžete shlédnout níže, některé fotky byly publikovány v deníku Rovnost, Blanenský deník, časopisu Digitální FOTO.

Bylo mi také velkou ctí napsat článek zaměřený na svatební fotografii pro uznávaný svatební časopis Marriage guide.

Místa kde jsem fotil svatby a kde to znám

Blansko, Boskovice, Bouzov, Branná, Brno – Petrov, Vaňkovka, Špilberk, Buchlovice, červená Lhota, Dolní Kounice, Helfštýn, Hradec nad Moravicí, Hrádek u Nechanic, Hranice, Hustopeče, Jaroměřice, Jevíčko, Karlštejn, Kroměříž, Křtiny, Kurdějov, Landštejn, Lednice, Litomyšl, Lysice, Macocha, Mikulov, Mohyla míru, Moravská Třebová, Moravský Krumlov, Nový hrad, Pálava, Pernštejn, Petrovice, Polná, Praha – Vyšehrad, Karlův most, hrad, Předklášteří u Tišnova, Rájec nad Svitavou, Rajhrad, Rosice, Rožnov pod Radhoštěm, Sloup, Tábor, Tišnov, Úsov, Valtice, Velké Losiny, Vranov nad Dyjí, Žďár nad Sázavou.

Komu jsou moje služby určeny?

Lidem, kteří se nespokojí s průměrnou fotkou a chtějí více. Více štěstí, více radosti, více emocí. Fotím zejména svatby, portréty, módu. Jsem energický, zkušený fotograf s pozitivním náhledem na svět. Duše fotografa se ve fotce zrcadlí, pokud tedy chcete fotky v uvedeném stylu, jste zde zcela správně! To co vyzařuje z fotky je hlavně uvolněnost a pohoda, emoce zabalené v precizní kompozici a barvách.

Kde fotím?

Fotím hlavně v Brně a okolí, ale dojet mohu kamkoliv. Realizoval jsem focení v Praze, ale třeba i v Paříži, v Londýně… Stačí se jen domluvit. Před focením budu potřebovat vědět, co byste rádi fotili a kde, jaké máte požadavky na styl fotek, lokalitu. Podrobnosti pak doladíme individuálně. Každé focení je totiž jiné, má své kouzlo, atmosféru a nedá se předem zaškatulkovat. Rozsah focení mám široký, takže se jistě domluvíme, jak nejlépe nafotit portréty, glamour, svatbu či maturitní tablo. Pokud máte zájem o focení, kontaktujte mě.

Jaké mám vybavení?

Fotografuji digitálně, používám Canon 5D Mark IV a profesionální objektivy se skvělou kvalitou kresby. Pro některé druhy focení používám externí záblesky s velkou plochou rozptylu světla. Dále převádím do formátu TIFF, následující úpravy jsou 16-bit, je tedy zaručena nejvyšší možná kvalita. Vysoké rozlišení a brilantní kvalita barev umožňují následně velkoformátové tisky. Retuše je možné provádět základní až po sofistikované se zjemněním struktury pleti, případně dolíčením dle konkrétních požadavků. Abyste věděli do čeho jdete, doporučuji si pročíst reference. Další fotky rád zašlu na vyžádání. Nebojte se mě kontaktovat, focení se mnou je zábavné, dynamické a výsledky jsou nečekané.

Fotografické služby

Reference

Loading…